BC. MAREK KUBÁNEK

 

Celostní fyzioterapeut

Přináší nový pohled na metody práce s tělem.

 

Učí, jak tuto oblast využít pro léčbu bolestí těla, zlepšení zdraví, štěstí a osobní rozvoj. 

 

Inspiruje a vede lidi k citlivému přístupu ke svému tělu, aby se v něm každým dnem cítili lépe a tím měnili svůj svět.

Díky svým kurzům a konzultacím pomohl od roku 2015 již více než 3000 lidí k radostnějšímu a naplněnému životu, díky uvolnění těla a mysli.

Marek je autorem vzdělávacího projektu Tělo v klidu a pohybu, ve kterém učí jak rozpoznávat a vnímat reakce svého vlastního těla v běžném životě a uvědomovat si, kdy dochází ke hlubokému kontaktu se svým tělem, přirozenému směřování ke zdraví, zvyšování vitality, zlepšení držení těla a pohybu.

Po vystudování fyzioterapie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, praxi v Berounské rehabilitační nemocnici, následném těžkém úrazu a dlouhodobých bolestech těla našel svou životní misi v pomoci dalším lidem v komunikaci se svým tělem a sdílení svých postupů a dovedností, jak objevovat potenciál těla v klidu a pohybu.

Od té doby pomohl stovkám spokojených klientům, kterým pomáhá využít potenciál svého těla naplno. Je zastáncem nejjednoduššího, nejefektivnějšího komplexního přístupu v práci s tělem. 

Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jeho online programům.

Co mě dovedlo na cestu lektora práce s tělem a fyzioterapeuta?

 

Přečtěte si můj příběh OD BOLESTI K RADOSTI,aneb jak jsem se zbavi dlouhodobých bolestí změnou vnímání.

Dnes se cítím zas krásně a inspiruji tisíce lidí,  ale vždycky tomu tak nebylo...

Ještě v roce 2015 jsem ležel se zlomenými krčními obratly a celé tělo mě ukrutně bolelo. Závodil jsem totiž na horském kole. Byl jsem přetížený a pak přišel pád při jednom ze závodů.

Ještě horší na tom bylo, že už mě bedra, kyčel, rameno a krční páteř bolela chronicky už dlouho před tím. Bolest se zvětšovala a já přes bolest stále šlapal dál na kole. V té době jsem už studoval fyzioterapii na 1. LF. a pracoval jako fyzioterapeut v berounské nemocnici. I přesto jsem si nedokázal pomoci.

A pak přišla poslední kapka v podobě těžkého úrazu krku. Nesnášel jsem své tělo.

Ale pak se něco změnilo...

Rozloučil jsem se se závodní cyklistikou a začal se starat o své tělo. Svého původního cyklistického snu jsem se vzdal a vystřídal ho jiným, s odstupem času musím říct, že mnohem zdravějším ROZHODNUTÍM a ZÁMĚREM.

Rozhodl jsem se, že se začnu o své tělo starat, a zbavím konečně bolesti nadobro, zdokonalím si držení těla a svými zkušenostmi pomohu lidem s bolestmi těla. 

A tak jsem začal studovat a hlavně zkoušet a prociťovat nejrůznější fyzioterapeutické metody. Pomohly mi poznatky jiných terapeutů a konceptů. 

Každý den jsem dostával ze svého těla nové a nové informace, zkoušel jsem jak a co funguje, své tělo a pohyb jsem začal mnohel lépe vnímat a  přišel jsem na to, jak to udělat, aby se moje tělo při pohybu nádherně přirozeně vzpřimovalo.

Začal jsem se zabývat nejen biomechanikou svalově skeletální soustavy, ale i somatoemocionálním kontextem zdraví, podvědomými programy, bioenergetikou, jógou, dechovými technikami, přirozeným pohybem a vlivem stravovacích návyků na naše tělo. 

Teprve tento komplexní postup přinesl neuvěřitelné změny. To stejné učím své klienty.

Chtěl bych vám dodat odvahy a říct vám, že to všechno můžete mít.

Rád vám pomůžu. Navedu vás k tomu, že si se svým tělem začnete velmi dobře rozumět. Bude mi potěšením být vám průvodcem na cestě ke zdravému tělu v klidu a pohybu. Můžete si vybrat některý z mých produktů a služeb. Společně to zvládneme.

Objednejte si konzultaci se mnou, ve které probereme vaše problémy a přání. A nebo rovnou začněte z pohodlí domova pomocí online kurzů. 

Pracuji s hlubšími vrstvami našeho těla a tím podporuji jeho vnitří léčebnou inteligenci. Mým hlavním záměrem je, že své klienty vedu k tomu, aby se naučili rozpoznávat a vnímat reakce svého vlastního těla a uvědomovali si, kdy dochází ke hlubokému kontaktu se svám tělem, zvyšování vitality a uvědomnění si vědomí těla. 

Ať už se chcet zbavit se bolestí těla nebo se cítit se uvolněněji a propojeněji, zefektivnit pohyb a držení těla, lépe vypadat nebo vás moje slova o komplexní práci s tělem zaujala, můžete se pustit do hlubšího prozkoumávání.