Co je to zdraví? Co je zdravý pohyb?

Jaké by to bylo, kdybych vám řekl, že zdraví je stále tady a že ho máme stále k dispozici?

Zdraví není stavem, který by bylo možné ztratit, ale spíš silou, díky které tu jsme. Silou, díky které se vyvíjíme od narození, které zajišťuje náš růst a udržuje naše tělo a psychiku v rovnováze. Takže také udržuje naší páteř krásně vzpřímenou, rotabilní, svaly v dobrém napětí a klouby krásně pohyblivé.

To, kým jsme, cítíme, říkáme a děláme vytváří chvění, které ovlivňují jemná vlákna našeho těla a života. Toto chvění vytváří pohyb a o něm se říká, že je to život.

Jakýkoliv stresor – metabolický, fyzický, psychický nebo spirituální, který narušuje tuto sílu a léčivé procesy v těle se zablokují, stres zůstává, energie  a vitalita těla se snižuje.

Tělo reaguje na stres obrannými reflexy jejichž úkolem je tělo chránit. Když tato obranná reakce trvá příliš dlouho – často stažení tkání způsobí, že proud života (zdraví) se ještě více zpomalí, léčivé síly v těle se zablokují, cítíme bolest a dostáváme se do sestupné spirály. Toto snižování energie má negativní dopad na naše srdce, které rezonuje s celým naším tělem.

Tomu je důležité porozumět, abychom se vyvíjeli zdravě. Je potřeba se na zdraví v nás naladit. Ale jak? Zkuste toto cvičení.

Uvolněte své tělo a dech. Zaměřte svou pozornost do tichého centra v zadní části vaší hlavy. Pak uvolněte sevření, které ukotvuje vaše vědomí v hlavě a nechte ho klesnout dolů do srdce a zároveň dýchejte celým tělem ze zadní strany srdce. Možná ucítíte větší klid, který se rozlévá ve vašem těle. Tento klid je klíčem k znovunalezení zdraví, odstranění stresu, napětí ve svalech, zlepšení držení těla, odstranění blokád a odstranění bolestí.

Zkuste toto cvičení dělat pravidelně a jasně ucítíte pozitivní výsledky. Kdo se chcete se svým tělem seznámit ještě lépe, podívejte se, co se naučíte v kurzu Sám sobě fyzioterapeutem, který ukazuje, jak se naučit svému tělu lépe naslouchat a zdokonalit si pohyb a držení těla.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.