Proč vedou malé změny k tak velkým výsledkům?

Malé zlepšení nejsou moc vidět ani cítit. Často proto podceňujeme význam každodenních drobných malých krůčků vpřed. Představte si třeba kvalitu dýchání, svalové relaxace, nebo jiné skoro nepatrné pohybové návyky, které děláte opakovaně a formují naše tělo.

V dlouhodobém horizontu tyto drobnosti mohou vyústit v ohromující výsledky. A je to i naopak. Drobné zhoršování vede k velkým problémům a bolestem. Malých zlepšení nebo zhoršení si často ani nevšimneme. Tyto drobné změny se v dlouhodobém horizontu vždy promění ve velké změny.

Například kdybyste se každý den zlepšovali v něčem o jedno procento, tak za rok bude výsledek úžasný. Každá pozitivní změna se totiž s časem nashromáždí a teprve z odstupem času zjistíte, jak velkou moc mají drobné každodenní skoro nepatrné krůčky.

Můžete si to představit jako dobrou investici. Ušetřit 100 Kč denně je zanedbatelné, ale za rok už je to 36 500 Kč. Stejně je to i s nevhodnými pohybovými návyky. Pokud byste vůbec nechodili jeden den, tak se nic moc nestane. Stejně tak když nebudete vnímat své tělo a jeho potřeby jeden den, tak vám to neuškodí.

Když ale takové jednoprocentní chyby opakujeme den za dnem a roky, tak tyto špatná rozhodnutí (nevhodný pohyb) vedou k velkým problémům. Z dlouhodobého hlediska už to bude velký problém vedoucí například ke zhoršení držení těla a bolestem.

Drobné změny často přehlížíme, protože nám v danou chvíli přijdou nepodstatné.

Úspěch je tedy nasčítání malinkých krůčků v čase. Co zasejete, tak to v létě sklidíte. Proto je důležité vědět jak  drobnosti fungují, abyste zasévali semínka a sklízeli šťavnaté plody.

Udělejte proto dnes malý krůček a kdo tak ještě neučinil, podívejte se na můj nový webinář – Jak si opravdu ZDOKONALIT DRŽENÍ TĚLA při pohybu a cítit se skvěle, aneb to, co vám o držení těla řekli, byla nejspíš POLOPRAVDA, NEBO LEŽ.

Tento padesátiminutový webinář je nabytý informacemi a je zcela zdarma. Přihlašte se na něj ZDE.

P.S. Pokud vás zajímá jak nemyslet tolik na své cíle a radši si vytvořit silnější identitu a sebevědomí. Tak si zdarma stáhněte toto PDF, které staví na studiích odborníků z neurovědy, biologii, psychologie a filozofie, které propojuji s mou fyzioterapeutickou praxí založenou na vnímání a citu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.